wwwBILARDYinfo
PortalForumTabele ligowePomocUżytkownicyZAPISY DO LIG i WzBProfilWiadomości PWStatystykiAlbumGry online Game Desire


 Ogłoszenie 


ZAREJESTRUJ SIĘ na naszym forum, zaloguj się, KLIKNIJ
i zapisz się do LIG BILARDOWYCH serwisu wwwBILARDYinfo !!! ISTNIEJĄCYCH NIEPRZERWANIE OD 2003 r.


Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rozwa?ania, dywagacje, dyskusje i kombinacje
Autor Wiadomość
dieter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 22:08    Rozwa?ania, dywagacje, dyskusje i kombinacje

Po wielu dniach (?) nieobecno?ci przywia?o mnie z powrotem do tego serwisu, co o nim dobrze ?wiadczy. Wiele wspomnie? si? z nim kojarzy, nie tylko mnie ale tak?e wielu, wielu innym graczom.

W ci?gu ostatnich 2 dni podró?owa?em i obserwowa?em. Co si? zmieni?o i jak bardzo? Czy na lepsze czy mo?e na gorsze?
W?tpliwo?ci budzi?y pytania, a ich odpowied? nie do ko?ca mnie zadowala.
Serwis, do którego w?o?y?em spory kawa?ek ?ycia, jest bliski kryzysu.
Owszem, jestem niepoprawnym optymist? ... ale tak?e realist?, gdy? tutaj w takim stanie nie wró?? nic dobrego.
Nie w?tpi? i? nie tylko ja nie chcia?bym takiej przysz?o?ci serwisu.

W zwi?zku z tym zak?adam oto ten temat, by?cie mogli przeczyta? moje rozwa?ania, a tak?e w?o?y? swoje trzy grosze (lub wi?cej w miar? mo?liwo?ci).

Jednym z wa?niejszych chyba pyta?, jakie sobie sam stawiam to:
Co tworzy ów serwis takim, jaki jest?

By?y kiedy? dyskusje na podobny temat i z regu?y odpowied? wydaje si? banalnie prosta ... tworz?cy ten serwis u?ytkownicy tudzie? ludzie z krwi i ko?ci.
Ale czy na pewno?
Przecie? nie o?wieci?o tamtejszych u?ytkowników, by nagle sobie stworzy? stronk? z forum i innymi bajerami. Stron? t? utworzy?a wspólna wizja czego?, czego jeszcze nie by?o i na dobr? spraw? z takim rozmachem nadal nie ma.
Wizj? t? nie tylko by?a ch?? gry - wspólnej gry. By?o ni? tak?e utworzenie specjalnej atmosfery towarzysz?cej grze, dodaniu jej celowo?ci, smaku i wieczno?ci.
Uciele?nieniem tych wspólnych rozwa?a? sta?y si? rozliczne turnieje - jednak brakowa?o w nich czego? oryginalnego i przemija?y one wraz z emocjonuj?cym, acz zawsze za krótkim fina?em. Wtedy w?a?nie pad?o has?o, które doda?o "tego czego?" do smaczku gry. Dzika rywalizacja ale i zorganizowana wspólnota, okre?lony cel który nastaje na nowo bez ko?ca.

Moim zdaniem tym has?em, zwrotem akcji w dziejach serwisu by?y Ligi Bilardów.

Nie widz? innego rzeczywistego fundamentu naszej niewielkiej spo?eczno?ci.
To one sprowadzi?y nowych graczy, a zbli?y?y tych ówczesnych.
Na my?l o naszych ligach przychodzi?y same z siebie s?owa typu "zorganizowanie", "umiej?tno?ci", "szczegó?owo??".
By?y czasy gdy nie by?o mo?liwo?ci nie zagra? z bardzo dobrym przeciwnikiem w najgorszej lidze, a liga wst?pna by?a piek?em.

Tymczasem wydaje si? teraz i? to wszystko umkn??o, ?ar si? wypali? gdzie? w ?rodku i brak ju? czasu, si? i ludzi by go podsyci?.
Nic bardziej mylnego! Jeszcze nic nie jest stracone! ;-)
I w tym momencie rozs?dek dochodzi do s?owa "Ale co mo?emy jeszcze zrobi??"
No w?a?nie, co? Od momentu mo?liwo?ci tworzenia szybkich turnieji, liczba aktywnych graczy w serwisie stale si? zmniejsza?a, a utworzenie nowych gier na WP niewiele pomog?o w tym sensie - je?li nie pog??bi?o nadchodz?cego kryzysu.
Graczom brak ch?ci do korzystania z lig, gdy s? dost?pne szybkie, nawet pó?godzinne turnieje z porównywalnymi nagrodami i wra?eniami.

Oto prawdziwy cel tego? tematu :!:
Jakie s? Wasze sugestie w dobie szybkich turnieji, zm?czonych graczy i roz?amu gier na nowe i stare?
Czy jest co? czym mo?na wzbogaci? trwaj?ce wiele lat ligi?
Czy wystarczy po??czy? nagrody z lig, wraz z mo?lliwym handicap'em w turnieju?
Czy te? mo?e wystarczy udobrucha? graczy wi?kszymi nagrodami, wi?kszymi ligami?

Z pewno?ci? mo?na si? czego? nauczy? z sukcesów szybkich turnieji i b?d? nad tym my?la?.
Mam nadziej? ?e Wy te?. :idea:
Ostatnio zmieniony przez dieter 2008-02-08, 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomekwoz5
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 23:08    

chyba naprawd? Ci? tu nie by?o i nie wiem sk?d te wywody ... ;)
emocje w ligach zawsze s? i zawsze pozostan?... odchodz? starzy zas?u?eni gracze, ale przychodz? nowi ambitni.

je?li ja mog? co? doda? od siebie, co mog?oby wprowadzi? wi?cej zaanga?owania i frajdy...
to turnieje mi?dzypokojowe ;) 8-)
wspominam to najlepiej z ca?ej mojej przygody z serwisem wp.

aaaa i oczywi?cie spotkania na ?ywo, tzw zloty 8-)

Pozdrawiam wszystkich :-P 8-)
 
 
langenord
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 11:05    

Cze?? Dieter kope lat, ale wiedzia?em, ?e wrócisz. Mam nadzieje, ?e spotkamy sie przy stole i wymienimy pare zda? ;).
A teraz wracaj?c do tematu, nie dziwi mnie zachowanie dietera i pewne w?tpliwo?ci. W czasach, w których opuszcza? Nasz serwis na d?u?sz? chwil?, ligii cieszy?y sie du?ym powodzeniem, a forumowicze zawsze byli licznie zgromadzeni w pokojach ligowych (szczególnie B*8). Ka?dy gracz z paroletnim sta?em potrafi zauwa?y? ró?nic? mi?dzy tym co by?o, a tym co jest.
Tak dzisiaj wygl?da sytuacja naszego serwisu: puste pokoje ligowe, topniej?ce ligi (liga B*14 ledwo sapie), gorsza atmosfera na forum., ale uwa?am, ?e to nie jest wina organizatorów dla których mam pe?en szacunek. Moim zdaniem nasune?o si? kilka powodów, które przyczyni?y si? do zastoju. Pierwszy z nich to zmiany na bilardach wprowadzenie nowej wersji, drugi z nich to coraz mniejsze powodzenie gieronline. Nie wiem jak wy ale ja lubi?em jak mecze ligowe czy turniejowe ogl?da?a garstka osób, które po meczu mówi?y mi?e s?owa i mia?y szacunek do drugiej osoby, a pó?niej wchodzi?o si? na pokój publiczny i nieznana osoba pisa?a "gracz XX z bilardów.info jest dobry". Mnie przynajmniej takie sytuacje najbardziej cieszy?y i nakr?ca?y do jeszcze lepszej gry, a teraz tego nie ma dla mnie gra jest bardziej nijaka, emocje z meczu pozostaj? na stole, a dawniej oprócz samej gry by?a fajna "otoczka" i nawet mecze towarzyskie cieszy?y :).
Ko?cze swoje wywody bo pewnie tylko ja mam takie spostrze?enia :D, pozdrawiam Dieter :)
 
 
kalashnikov_
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 11:40    

Nie tylko Ty Maciek masz takie spostrze?enia :]

P.S Fajnie, ?e wróci?e? Karolku :]
 
 
kipcior
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 12:23    

I ja dorzuc? par? s?ów do tego co napisali?cie. Walcz? z tym od d?ugiego czasu i pewnie dlatego jestem znienawidzony przez wiele osób, którym to przeszkadza. Mówi? o chamstwie oczywi?cie i braku kultury. Gdzie te czasy kiedy gra?o si? z przeciwnikiem i za punkt honoru ka?dy stawia? sobie, ?eby wszystko by?o fair, kulturalnie, w super atmosferze. Gdzie po nieudanym zagraniu przeciwnika je?li kto? akurat napisa? co? na czacie pada?o pytanie czy to przeszkodzi?o w grze i nast?powa?o ewentualne oddanie kija. Coraz cz??ciej graj?c mecze spotykam si? z sytuacjami kiedy to przeciwnik bez powodu rzuca mi?sem, albo dogaduje co chwil? teksty o fuksach czy te? swoim pechu, albo marudzi przy ka?dym zagraniu po to, ?eby rozproszy? przeciwnika, cz??? jest takich co wchodz?, nic nie mówi?c graj? i bez s?owa odchodz?, cz??c takich co graj? na kilku sto?ach maj?c gdzie? to, ?e przeciwnik ka?dorazowo czeka po minut? lub d?u?ej na jego zagranie. Te wszystkie sytuacje, mniej lub bardziej negatywne, powoduj? ?e granie w ligach zamiast sprawia? przyjemno?? niejednokrotnie jest przykrym obowi?zkiem. Znam wiele osób, które nie lubi? gra? z tym lub tym bo po prostu na mur beton wiadomo, ?e przeciwnik b?dzie gra? na nerwach w sobie specyficzny sposób. Nie b?d? oczywi?cie wymienia? osób, bo nie o to tu chodzi. Chodzi tu o to, ?e kiedy? przegrani cieszyli si? ze zwyci?stwa przeciwnika, o ile zrobi? to w super stylu. Pami?tam na samym pocz?tku jak praktycznie wszyscy gratulowali wygranej ligi i na forum rozpisywali si? o super formie danego zawodnika w pozytywnym tego s?owa znaczeniu (czytaj bez ironii czy zazdro?ci). itd. Dzisiaj wi?kszo?? leci po trupach tylko po to, ?eby zapisa? sobie 2 punkty. Gr? specjalny faul, dogadywanie, rozpraszanie spotyka si? w?a?ciwie na ka?dym kroku. I to niestety ró?ni to pokolenie graczy od osób, które zapocz?tkowa?y gr? w ligach on-line. Czasami zastanawiam si? wr?cz co ja tu robi?, dlaczego po?wi?cam tyle swojego czasu, prywatne pieni??ki, rodzin? itd po to, ?eby jaki? ma?olat potem zbluzga? mnie na stole albo gg. Odpowied? jest prosta, robi? to dla tych którzy potrafi? spe?nia? pewne normy spo?eczne i kulturalne, które od zawsze by?y wa?ne w tym serwisie. Robi? to ?eby nie zawie?? serwisu w którym jestem od pocz?tku i ludzi, którzy mi zaufali i powierzyli tutaj pewn? rol?. Patetycznie??? Wcale nie je?li dla kogo? ten serwis to co? wi?cej ni? tylko odb?bnienie 11 meczy w sezonie.

?eby mój post nie by? a? taki negatywny powiem tylko, ?e my tzn organizatorzy nie przymykamy na takie co? oczu. Walczymy z tym od d?ugiego czasu, i obiecuje, ?e z chamstwem walczy? b?dziemy nadal, cho?by nie wiem jakie negatywne reakcje spotyka?y nas z ich strony (a wierzcie ?e czasem s? ciekawe i nie uwierzyliby?cie od których osób). Mo?e kto? po przeczytaniu tego tematu zrozumie, ?e wymaganie odrobiny kultury i wzajemnego szacunku to nie tak du?o, a zarazem jest to bardzo wa?ne. A je?li kto? nie zrozumie to w mojej opinii nie ma dla niego miejsca w tym serwisie.
 
 
_(*MICH@L*)_
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 13:14    .

Ja my?l? , ?eby skróci? kary dla u?ytkowników, którzy nie rozegrali jakiej? ligi .


Jest bardzo du?o osób z kar? na kilka miesi?cy, a je?li by?aby skrócona to na pewno Ci ludzie by si? zapisali.



To jest moja sugestia . POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony przez _(*MICH@L*)_ 2008-02-09, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karp88
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 13:58    

Nie skrócimy tych kar, bo po co? ?eby taki cz?owiek po ponownym zapisaniu si?, znów ola? ligi, swoich przeciwników i organizatorów? A jest to sytuacja nagminna - s?omiany zapa?, który ko?czy si? gdzie? w po?owie miesi?ca, po przegraniu kilku spotka? z teoretycznie s?abszymi rywalami. Nie wystarcza nawet takiemu zawodnikowi si?/czasu/ochoty by poinformowa? organizatora i przeciwników o swojej rezygnacji. Brak jest kontaktu czy to przez PW, gg, czy te? na grach. Takiemu braku szacunku tak?e zdecydowanie si? sprzeciwiamy i st?d tak d?ugie kary.
Oczywi?cie w indywidualnych i uzasadnionych przypadkach, kary mo?emy skróci? i skracamy (no ale o tym przecie? wiesz).
 
 
Andrzem_6
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 03:01    

Dla mnie po w prowadzeniu nowych bilardów, te ligi nigdy nie odzyskaj? dawnego smaku rywalizacji. Poziom gry w ligach drastycznie spad?, topnieje nawet liczba osób, widz? tutaj po prostu, ?e starzy dobrzy gracze odchodz?, a na ich miejsce nie pojawia si? nikt, albo jacy? ?redni gracze . Nie chodzi tu nawet o poziom kultury, bo jak wi?kszo?? osób wie nigdy nie by?em ?wi?ty, chocia? fakt, ?e zaczyna?em tu gra? ok. 4 lata temu maj?c 12 lat heh:D a najwi?ksze wybryki mam pó?tora roku temu za sob?. Zd??y?em lekko dorosn??(wiadomo- nie ca?kiem) i czasem sam si? ?mieje z tego co by?o. W tym momencie najbardziej w ligach brakuje mi tej atmosfery, o której mówi? langenord, gdy przy stole jest kilku graczy itd. wtedy by?o naprawd? sympatycznie i nawet mnie - tak cz?sto gadaj?cego o fuxach i cudach na kiju (czyt. na stole) wygrana przeciwnika ,cieszy?a. Brakuje mi równie? takiej jak to powiedzia? Dieter "Dzikiej rywalizacji", w tym momencie nie gram nic wielkiego, a w ligach w których bior? udzia? i tak jestem jednym z lepszych graczy, wbrew pozorom mnie to nie cieszy:) Kiedy? sprawia? rado?c awans z 3 ligi do 2 ligi b8 a teraz zastanawiam si? czy strac? chocia? punkt heh... Gdybym mia? co? zmieni?... Star?bym si? wzbudzi? zainteresowanie lig? w?ród najlepszych zawodników pokoi publicznych, ale recepty raczej na to nie znajd? :roll:
Pozdrawiam Wszystkich Starych Dobrych Graczy :)

Ps.
Cytat:
Znam wiele osób, które nie lubi? gra? z tym lub tym bo po prostu na mur beton wiadomo, ?e przeciwnik b?dzie gra? na nerwach w sobie specyficzny sposób.
Mo?ecie mnie skre?li? z tej czarnej listy heh:D Nawet Maniek z Kutna:D ,który przy ka?dym meczu ligi b8uk przypomina mi, ?e "znów zaczynam" ! ;-)
 
 
_(*MICH@L*)_
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 09:45    reklama

a mo?e jaka? reklama??

- proponuj?, aby *wszyscy gracze, którzy graj? na bilardyinfo mieli przy nicku zdj?cie z napisem www.bilardy.info. Kiedy? mia? to np. Zmak (nie wiem czy ma nadal bo nie wy?wietla mi co? zdj?? ,ale mniejsza z tym)

- My?l? , ?e wielu graczy chcia?o by gra? w ligach , a mo?e nie wiedz? , ?e taka stronka jak *BI w ogóle istnieje .

- Mo?liwe , ?e jak by?my tak reklamowali t? stronk?, to troch? graczy by przyby?o :-D


- co wy na taki pomys???



*wszyscy - czyli tacy, którzy na prawd? chc?.
Ostatnio zmieniony przez _(*MICH@L*)_ 2008-02-10, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CJINCLNJMO 
Administrator
Organizator


Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 1299
Wysłany: 2008-02-10, 11:12    

Witam.

Czy mamy do czynienia z kryzysem?....moim zdaniem tak.

Pojawi?em si? na info w 2005r startuj?c w wakacjach z bilami i od tamtej pory gram w nich corocznie. Moj? przygod? w ligach zacz??em w 2007r.

Za zmieniaj?c? si? atmosfer? podczas rozgrywek, moim zdaniem odpowiadaj? kolejne pokolenia graczy GD i to jest nieuniknione. Ludzie ewoluuj? ..... i nie zawsze odbywa si? to w dobrym kierunku.

Info powinno sobie postawi? pytanie na czym nam najbardziej zale?y..... Bo je?eli na ilo?ci graczy to bez wprowadzenia ma?ych sto?ów na B8 i B9 nic z tego nie b?dzie.... Nowe bilardy to przysz?o?? i trzeba sobie z tego zda? spraw?.

Tak jak napisa? Dieter, nowych graczy przyci?ga krótki czas trwania rozgrywek, ?ywa atmosfera+ wysokie nagrody.

To ?e serwis jeszcze funkcjonuje zawdzi?cza swojej marce i jako?ci, ale obawiam si? ?e bez wprowadzenia wi?kszych zmian ci??ko b?dzie rywalizowa? z nowo?ciami na GD.

Pz wszystkich starych i nowych graczy. ;-)
 
 
 
wasssuuup
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 11:38    

Krzysiek ja za to zauwa?y?em ?e sto?y pó?profesjonalne ciesz? sie coraz wieksz? popularno?ci?..mo?e wystarczy zrobi? jak?? wi?ksza reklam?? ;-)
Z tym ?e mo?e przyj?? wielu ludzi z zewn?trz nie graj?cych jeszcze w ligach na info i mo?e ucierpie? na tym w?a?nie kultura ligi. Takie jest moje zdanie...bo o wiele fajniej by by?o jakby by?o wi?cej ni? tylko liga 1 i EX :-P
 
 
^czyrus14
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 13:57    

STOP

S?uchajcie to normalne ,?e ludzie odchodz? przychodz?, taka kolej rzeczy.

Nic nie mo?e przecie? wiecznie trwa? --->> nawet taka piosenka kiedy? by?a.

Napewno zale?y to troch? od kultury itd. ale dla niektórych to si? poprostu znudzi?o i niema co dyskutowa?.
Przypomnijmy sobie ostatnie wakacje z bilkami kasy by?o po uszy i zapa? do gry ogromny. Tak samo b?dzie i w tym roku ludzie bed? grali bo wiedz? ,?e takie imprezy to raz na rok. A liga to codzienno?? mo?e sie nudzi , mo?e nie ma na to czasu itd.

STOP
 
 
dieter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 20:29    

Cho? by?y to niezwykle mi?e chwile tutaj sp?dzone, to jednak nie zamierzam i nie zamierza?em nic rozpami?tywa? w tym temacie. Celem moim by?o i jest sprowokowanie rozmowy i jej skutków (dzia?a?), na wzmocnienie presti?u zarówno serwisu, jak i lig.

Skoro ligi zaczynaj? si? robi? nudne, to logicznym wnioskiem jest, ?e ludzie zaczn? coraz szybciej odchodzi?. My?l? nawet ?e tak wiele osób odchodzi w znacznej mierze z powodu monotonno?ci ligi. St?d konieczne s? zmiany - nie za wielkie, ale uatrakcyjniaj?ce ligi.
Zmiany powinny powodowa?, ?e mimo i? si? nawet nie chce w ligach gra? (bo trzeba np. ?apa? przeciwników), to wysoko?? pozycji w lidze b?dzie mia?a na co? wp?yw lub doda co? ciekawego i/lub mi?ego ... teoretycznie. ;-)

"Co dwie g?owy, to nie jedna", zatem z pewno?ci? tak wiele zacnych g?ówek serwisu b?dzie mog?a znale?? jakie? rozwi?zanie. Aby to osi?gn??, mo?na rozdzieli? cel na wiele pomniejszych celów. Ale cel konkretnie trzeba okre?li?. Z pewno?ci? jest nim zwi?kszenie liczby graczy w ligach. Co jeszcze?


Dodane:
Dawno temu zapoda?em i nawet próbowa?em uruchomi? zak?ady ligowe. W swojej mierze zatem b?d? nad tym pracowa?. :-P
Ostatnio zmieniony przez dieter 2008-02-10, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomekwoz5
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 20:54    

zdecydowanie wprowadzenie play-offów, które b?d? decydowa?y o ostatecznej kolejno?ci w lidze ;)
na pewno wzros?yby emocje 8-) i do ko?ca by nie wiadomo by?o kto zostanie mistrzem :P

przyk?adowo w lidze b8 podzia? na dwie grupy po 8 osob ;) 4 najlepszych graczy z danej grupy awansuje do play-off. po 4 osoby z grupy którym nie pójdzie, przechodz? do jednej grupy, a wyniki miedzy osobami z eliminacji przechodz? dalej ;) tak dla porównania jak to jest cz?sto w turniejach siatkarskich.
I faza np do 20 kazdego miesi?ca, nastepnie kolejny etap.

s?dz?, ?e zdecydowanie podnios?oby to atrakcyjno?? ligi ;) 8-)
 
 
lordvader200
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 12:50    

A mo?e by zmniejszyc ilo?? miejsc w danej lidze ( by?aby wi?ksza rywalizacja ) , a wtedy walka w lidze wst?pnej by?aby wi?ksza

lub

roz?ci?gn?? dany sezon na dwa miesi?ce , a gracze , którzy chcieliby gra? wiecej mogliby uczestniczy? w pucharach lig.

Podoba mi si? oryginalno?c bilardów info. Nie zmieniajcie ich za bardzo . Je?eli kto? chce bra? udzia? w "szybkich " turniejach to wie gdzie si? uda? , a jak kto? kto chce gra? w super lidze to niech przychodzi tu .
 
 
Latin_Soul
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 13:09    

Ja tylko powiem,?e wg. mnie pomniejszenie sto?ów na B9 lub B8 z pro na ma?e by?oby wielkim b??dem....urok naszych lig straci?by ogromnie.
 
 
^czyrus14
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 13:27    

Tu ju? zmiany nie pomog? kto ma gra? w lidze to gra kto niema czasu to i tak go nie b?dzie mia? lub ch?ci mu nie wróc?. ALe jakie? drobne urozmaicenie dla graczy którzy aktywnie graj? mog?y by by? dlaczego nie :)
 
 
dieter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 20:36    

Czyrus, mo?e masz racj? ale z t? prawd? ??czy si? co? powa?nego. Je?li kto? chce gra? to b?dzie ... ale z kim? Skoro gracze odchodz? z sobie tylko znanych powodów, to dlaczego nie postara? si? o to, by pozostali i nowi gracze poczuli to co my kiedy?? Potrzebny jest powiew ?wie?o?ci, inwencja twórcza, by? mo?e spojrzenie z innego k?ta.

Dlaczego tak ma?o graczy przychodzi? Czy szkoda zachodu? Czy nie mog? trafi?? Mo?e brak reklam jest powodem? Z pewno?ci? nie tylko szybkie turnieje si? przyczyniaj? do tego. Zadawjcie pytanie, odpowiadajcie - dyskusja na tym polega i w?tpliwo?ci trzeba rozwia?.


Ps. S?dz? ?e warto by by?o w tabelkach lig utworzy? linki z nicków graczy, który przenosi?by do strony szukania ów gracza.
 
 
Latin_Soul
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 21:07    

Czyrek mylisz si?....kto ma gra?,gra? b?dzie....ale rzecz w tym ?eby ?ci?ga? nowych i klasowych,których np. na nowym bilardzie nie brakuje.
Ja,póki mog? by? chwilowo aktywny dla Info pomog? jak mog? :-)
 
 
magdagp 


Dołączyła: 05 Sie 2007
Posty: 223
Wysłany: 2008-02-11, 21:58    

Czytam tak sobie co piszecie i dorzuc? co? od siebie.

Gram w lidze na Info od wrzesnia 2007 - nie znam serwisu z wczesniejszych lat - jedno co mi si? zawsze obija?o o uszy - bez cukru oczywi?cie - to, ?e jak kto? by? zaszeregowany, ?e jest graczem info - to dawa?o mu pewn? renom? ;-)

Mnie w?asnie to sk?oni?o do popróbowania si? tutaj - ch?? zmierzenia si? z Tymi, których uwa?ano powszechnie za najlepszych.

Pokój ogarni?ty sza?em mniejszych i wi?kszych turniejów mam na codzie? - tu si? wyciszam - mam czas skupi? si? tylko na grze - atmosfera lig nie jest wcale sm?tna jak dla mnie - podniecaj? mnie gry tutaj, pasjonuj?, jednym s?owem zalezy mi na nich.

Czy serwis podupada - hmm - problem odp?ywu graczy w strone nowych gier jest powszechny na ka?dym pokoju, bywaj? tacy co si? przejedli, niemniej mysle, ?e totalna apokalipsa jeszcze nie dotkn??a nas zupe?nie.

Zdecydowanie reklama :arrow: to d?wignia sukcesu :arrow: ta na wp i ta pantoflowa; Wirtualna gotówka - zawsze przyci?ga amatorów hazardu :arrow: tur od czasu do czasu nie zaszkodzi o jakies konkretne pieni??ki i reklamowanie w czasie niego lig na info.

My?le, ?e tutu? mistrza danej ligi nadal jest atrakcyjny i jest dobr? motywacj? do gry - mo?e sta?e wyp?aty dla np pierwszej trójki w danej ekstraklasie te? by da?y dodatkowy bodziec.

Co do kultury zachowa? - jak Ci? widz? tak Ci? pisz? - ka?dy zna mniej wi?cej kanony zachowa? - je?li si? do nich nie stosuje daje wizytówk? sam sobie - zadaniem organizatora jest natomist ustalenie granicy, do jakiej mo?na si? posun?? by nie straci? miejsca w szeregach Info ;-)

Ja póki co z ch?ci? pogram jeszcze na Waszych sto?ach - du?o si? tu bilardowo ucz?, mam pare niezrealizowanych ambicji a co za tym idzie równie? motywacj? - tej motywacji ?ycze w?asnie Wam wszystkim :-)

Pozdrawiam...
 
 
 
zemeckis 

Dołączył: 10 Maj 2004
Posty: 52
Wysłany: 2008-02-11, 23:03    

Jezeli chodzi o motywacje, wielu z przedmowcow pisze o wirtualnej gotowce. Owszem takowa nagroda moze przyciagnac wielu graczy ale wiekszosc z nich bedzie w przedziale wiekowym od 10-15 lat i mnostwo zamieszania wprowadzi. A chyba nie zalezy nam aby isc w ilosc tylko w jakosc. Jestem w serwiesie od samego poczatku i najwieksza nagroda za jakies tam osiagniecia byl prestiz. Na samym poczatku jak kalash napisal objawialo sie to tym ze mozna bylo uslyszec na czacie glownym i to wcale nie naszego pokoju ale jednego z publicznych "o to jest ten i ten, wygral on lige/turniej na info, swietnie gral" i wlasnie takie zachowania przynosily najwiecej radosci. Ludzie wiedzieli jak przedstawia sie sytuacja w naszym serwisie i zeby osiagnac wysokie miejsce naprawe nalezalo sie niezle napocic. Teraz z pewnoscia tez tak jest jednak pzechodzac do meritum sprawy tzn. co spowodowealo spadek zainteresowania i wagi lig wymienlbym 2 powody:
1. Powstanie nowych bilardow - co za tym poszlo storzenie lig na nowym poolu. Mamy w tej chwili 36 lig na roznych bilardach (liczac kazda od ex - ligi wstepnej) na wszystkich odmianach bilarda starego i nowego. Doliczajac do tego puchary ligi i turnieje jest to ok 50 roznych rozgrywek na miesiac. Nie bede sie zaglebial juz w to iz jedna posiada 4 graczy inna 16. Patrzac na to od strony marketingowej to mamy do zaoferowania 50 roznych produktow zainteresowanie tego nie ogarnia to cena spada(czytaj prestiz). Pamietam jak kiedys byly 2 pozniej 4 ligi (b8, b9, b8uk i b14), wielu graczy wowczas walczylo na 4 frontach kazdy orientowal sie jak sytuacja wygladala w danej lidze i wielu graczy walczylo o koncowy triumf w koncowej klasyfikacji generalnej. Moze dlatego wtedy te rozgrywki byly tak cenione, kazdy chcial zagrac w lidze, samo widnienie w tabelce ex bylo czyms, a droga przez lw by?a droga przez meke i nie zawsze udawalo sie ja przejsc pomyslnie. W tej chwili czesc lig wstepnych nawet nie dziala, a dojscie do ex nie jest wcale wielkim wyczynem.
2. Powstanie wielu nowych pokoi (typu szajs) - przepraszam, pewnie kilku z was urazilem ale wyrazam swoja subiektywna opinie. Chodzi mi o pokoje ktore organizuja te szybie turnieje za wirtualna gotowke. Po przenosinach z wp na GD odrazu bylo widac jak sie namnozyly. Niestety konkurencja powoduje to ze wielu z graczy nie wybiera naszego pokoju tylko wchodzi na szybki turniej moze 2 wygra czy nie wygra spadaja po godzince szybkiej gry i "rywalizacji". Pewnie wielu z nich nawet o nas nie slyszala. Wielu zada pytanie dlaczego?. A no dlatego ze jak wchodzi gracz x sobie pograc odrazu jest zawalany tona reklam na publice i zobaczy reklame naszego pokoju pomysli sobie... eee kolejny sie oglasza lub nawet nie spojrzy bo czat juz jest tym zawalony. Kolejnym pytaniem ktore samo sie nasuwa na mysl: Co nas odroznia od takiego pokoju? A odroznia nas przede wszystkim historia naszego serwisu. A liczy on sobie kilka lat i mysle ze wiele razem pogralismy na stolach jeszcze wiecej zdan wymienilismy a ostatnio nawet udalo sie porozmaiac na zywo z kilkoma osobami. 3 najwazniejszym pytaniem jest pytanie jak sie wyroznic aby pokazac graczowi x ze rzezywiscie jestesmy wyjatkowi i jak podniesc prestiz rozgrywek. Na pierwszy czlon pytania niestety nie mam odpowiedzi jednak jesli chodzi o drugie zagadnienie to mog?oby bycl.
Zdecydowanie sie czy wolimy stare dobrze nam znane bilki czy moze nowe jak to ktos wczesniej napisal zwiazane z przyszloscia kulki. NAstepnie zmniejszenie ilosci ludzi w danej lidze np do 12 w b8 przy zachowaniu 3 lig a w b8uk np odrzucenie ostatniej ligi. Mysle ze zwiekszyloby to rywalizacje. Wtedy aby dostac sie do ligi naprawde trzebaby bylo sie napocic a to nam daje przeciez satysfakcje, bo co to za sztuka utrzymac sie w ostatniej lidze gdzie graja 4/12 osob lub jeszcze lepiej. Poniewaz widze ze watek sie rozwija z ciekawoscia go bede sledzil i czekam na nowe propozycje.
 
 
 
dieter
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 00:57    

Zauwa?y?em, ?e jedn? z przyczyn niedoboru nowych graczy jest istnienie nieaktualnych materia?ów na bilardy.info .
Liga b9 new napisał/a:
Zapisy do ligi wst?pnej zako?cz? si? 31 sierpnia.

to tylko przyk?ad ale jak bardzo ra??cy w oczy.

Ponadto niektóre linki ze stronki bilardy.info s? nieaktywne b?d? prowadz? do pustych stron (lub przynajmniej mnie si? nie otwieraj?).
Przyk?adem mo?e by? "Pomoc przy zapisach" który mi co? ?aduje, a nast?pnie wy?wietla pust? stron?.

Mo?e i nie przyb?dzie nam multum graczy z tego powodu, ale aktualna strona (tym bardziej g?ówna) wiele mówi o samym serwisie. :-)
 
 
CJINCLNJMO 
Administrator
Organizator


Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 1299
Wysłany: 2008-02-12, 17:56    

Nie wcze?niej ni? jakie? dwa- trzy tygodnie temu rozmawia?em ze znajomym notabene graczem info na temat "kryzysu" naszego serwisu...... w zwi?zku z czym bardzo ucieszy? mnie fakt poruszenia tego tematu przez Dietera---> :mrgreen:

Problem jest.....i trzeba to g?o?no powiedzie?!

Wszystkie nasze uwagi s? cenne, to swoista burza mózgów któr? teraz zarz?d powinien wzi?? pod uwag? i wyci?gn?? wnioski ....... ;-) , czego sobie i wszystkim zainteresowanym serdecznie ?ycz? ;-)

Pz
 
 
 
Latin_Soul
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 19:36    

Ja my?l?,?e powinni?my poszerzy? grono adminów....cho?by jednego na B8 i jednego na UK....sam Zmak ostatnio pracuje....z tych lub innych powodów inni nie mog? lub nie chc?.
My?l?,?e potrzebna jest ?wie?a krew....oczywi?cie nieprzypadkowa,wystarczy zrobi? temat,list? ch?tnych (sta?ych,zaufanych i aktywnych,dojrza?ych graczy)a potem sond? i wybra? kogo? na jeden z pokojów ?eby si? nim zaj??.Potem raz na jaki? czas zrobi?by taka seri? miniturniejów jak np. Zmak na B9 New czy wcze?niej (jak mog?em) ja na B8 New.Lista graczy w ligach sama si? powi?kszy.Wystarczy ju? spojrze? co dzieje si? na B9 New,Zmak co jaki? czas uaktywnia pokój i ju? w tej chwili w gronie ligowców(równiez tych przy??czaj?cych si? do rozgrywek) jest wi?ksza liczba ni? na B8 !!!
Proponuj? to przemy?le? :)
 
 
kipcior
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 20:15    

Mówimy tu o pomys?ach, turniejach itp itd a tymczasem przy naprawd? pozytywnym podej?ciu znowu okaza?o si?, ?e niektórzy po prostu si? nie potrafi? zmieni?. W?a?nie mia?em super przyjemno?? gry PL z roniekk147, ani cze, ani powo, ani grat, ani nawet poca?uj mnie w.. , oczywi?cie mu si? spieszy, tylko do 20 mo?e gra?, ale to w niczym nie przeszkadza, ?eby gra? sobie drugi mecz na innym pokoju, bo co, w ty?ku mie? Kipciora tam. Min??a 20, stan 2:2, pytam czy gramy czy idzie czy co, zero odpowiedzi. No to pytam drugi raz, nic. Proponuje gr? - odrzuca. I tak 5 minut. W ko?cu nie wytrzyma?em i napisa?em mu ?e zachowuje si? jak autystyczne dziecko - pisz? to, ?eby nie robi niepotrzebnych screenów, potwierdzam - tak powiedzia?em, ale ma?o kto by wytrzyma? skoro go?? ma generalnie przeciwnika w D. I po takich wspania?ych, przyjemnych grach nie ma ch?ci do gry lig i turniejów. Pozdro

Aha, ?eby nie by?o ?e jako organizator matacze, pisz? tutaj, ?e napisa?em mu, i? oczekuje z jego strony kontaktu do jutro wieczorem w kwestii dogrania meczu bo i tak po terminie jest. Tyle w temacie wspania?ych i serdecznych ludzi serwisu :)
Ostatnio zmieniony przez kipcior 2008-02-12, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzechoo16
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 20:23    

Par? dni ju? tu nie zagl?da?em i jak zobaczy?em, ?e jestem 130-kilka postów do ty?u, to od razu si? wzi??em, za nadrabianie zaleg?o?ci. :-P
Poruszony zosta? ciekawy temat. Mo?naby wr?cz na podstawie tych wypowiedzi u?o?y? pewnego rodzaju metaplan.
Co chcemy osi?gn???(pozwolicie, ?e b?d? pisa? tak jakbym by? gospodarzem ;pp wci?? czuje si? tu jak u siebie ;-) ) Zwi?kszy? zainteresowanie serwisem -> powi?kszy? frekwencj? graczy.
Aby to osi?gn??, to musz? by? spe?nione dwa warunki:
1) doprowadzi? do tego, by ludzie nie odchodzili z serwisu.
2) jak najwi?ksza ilo?? graczy musi do??czy? do Binfo.

Je?eli chodzi o pkt 1).
Dlaczego ludzie odchodz?? brak czasu, znudzenie. Zarówno jak na cudzy brak czasu nic nie poradzimy, tak nad zaciekawieniem innych rozgrywkami mo?naby popracowa?.
Jak dla mnie najciekawsz? spraw? w rozgrywkach ligowych jest wspinanie si? w ligach oraz ogólne rotacje zawodników mi?dzy poszczególnymi poziomami lig (ex,1,2...) w momencie, kiedy doszed??m do extraklasy i zacz??em stabilizowa? tam swoj? pozycj?, gra przesta?a robi? si? ju? tak interesuj?ca. Ostatecznie jednak odszed?em ze wzgl?du na brak czasu, cho? znudzenie mia?o jaki? swój niewielki wp?yw.
Wniosek ? mo?e wartobyby?o pomniejszy? frekwencje na poszczególnych szczeblach ligowych ? do tego zmniejszy?by si? czas jaki trzeba po?wi?ci? na gry i wyszukiwanie przeciwników.... Przyznaj?, ?e patrze g?ównie na star? lig? B*8. bo z ni? by?em stale zwi?zany.

2) punkt programu:
a) ?eby kto? nowy do??czy? do serwisu to musi si? najpierw o nim dowiedzie?.

Chodzi oczywi?cie o turnieje. Nasz serwis nie dysponuje (je?eli si? myl? to poprawcie) wielkimi ilo?ciami Adminów i ogromnym maj?tkiem. Nie mamy tutaj ani wielkich mo?liwo?ci na robienie sieczki mini turnieii, ani nie ma to wi?kszego sensu - ogromne zamieszanie, du?o chamstwa i ogólnie du?o k?opotu. B?d? co b?d? jest to du?y serwis i takie turnieje powinny by? robione. Raz np. na miesi?c/dwa miesi?ce dobrze by?oby zrobi? co? grubszego. Turniej, który by?by reklamowany z du?ym wyprzedzeniem. (wi?cej reklam na pokojach ogólnych dla jednego turka o du?e pieni?dze).

Mo?naby utworzy? nick na WP na którym przechowywane by by?y pieni?dze. Na to konto wrzuca?by ka?dy jak?? woln? gotówk? i gdyby pula osi?gn??a pewien przyzwoity poziom to mo?naby zrobi? jaki? du?y turniej, na którym porz?dku pilnowa?aby wi?ksza ilo?? adminów, a wymogiem by?aby minimalna ilo?? rozegranych partii na nicku, na danej grze + gracze z serwisu z wolnym wst?pem ;pp

b) ?rodowisko powinno by? przyjazne dla nowych u?ytkowników.
Niestety tak nie jest bynajmniej je?eli chodzi o stron? internetow?... Mam na my?li stron? g?ówn? www.bilardy.info 90% albo i wi?cej osób kompletnie si? tutaj gubi. (si?gaj?c g??biej pami?ci? to pami?tam, ?e i ja si? gubi?em) Dlaczego? jest tam wszystko. prawie ca?a strona jest po?wi?cona na ogl?danie na bie??co wyników, linki do wysy?ania ich na PW organizatorów, oraz lista bie??cych zwyci?zców... Czyli wszystko to co jest potrzebne ludziom zag??bionym ju? w rozgrywki. Bardziej przypomina to dopiero podstron? zak?adki "Rozgrywki ligowe", jaka powinna by?(zak?adka) na stronie g?ównej. Wielu ludzi skar?y?o mi si? (jak by?em adminem), ?e nie s? w stanie czego? znale?? i bardzo cz?sto trzeba by?o im pomaga?. Kto siedzia? "po gdzinach" w pokoju ten wie o czym pisz?. Osobi?cie na robieniu stron internetowych nie znam si? absolutnie ale wiem, ?e niektórzy z naszych graczy, adminów maj? smyka?k? do tego. Jak co? to mog? pomóc w pomys?ach na budow? takiej strony (tzn. co powinno si? tam znajdowa? wed?ug mnie).

Zrobi? ligi o nagrody?
Odpada. Niech to b?dzi? liga na poziomie(a nie zabijanka o WG czy cokolwiek tam innego) w wyj?tkowym klimacie, gdzie b?dzie si? gra?o dla przyjemno?ci cho? wcale nie mówi? ?e tak nie jest. Ogólnie mam na my?li to o czym wcz?sniej pisa?a Magda.

To s? pewne moje koncepcje. Musicie stwierdzi?, czy wprowadzicie któr?? z nich w ?ycie, czy te? nie, ale niechcia?bym aby?cie je pozostawili bez echa.
Je?eli jeszcze co? przyjdzie mi do g?owy to z pewno?ci? napisz?.

Acha i jeszcze jedno. Przyda?yby si? jakie? listy adminów na stronie internetowej (do ka?dego pokoju za??czy? list? adminów wraz z ich levelami, z wyszczególnieniem organizatorów) w ten sposób ka?dy z graczy by?by na bie??co, wiedzia?by do kogo mo?e uda? si? z wszelkimi pytaniami i nie tylko.

Pozdrawiam.
 
 
KIGAM3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 04:17    HEH to co kiedy? przepowiedzia?em!!!

MAM na to najlepsze lekarstwo , na wasze dewagacje!PROSTA sprawa cofnijcie si? my?lami kilka lat wstecz , a znajdziecie ODPOWIED?!!!!JAK znajdziecie to co? co zgubili?cie przez tych klka lat to , serwis WRÓCI do swej POPULARNO?CI i mi?ej ?wietnej zabawy.POZDRO :-)
 
 
kb_3riseFast
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 12:27    

Tak sobie przegl?dam ten temat i stronke troche. Jako ?e gram tylko w jednej lidze to na jej temat chcia?bym zabra? g?os. O starego snooka mi chodzi :) Tak sobie patrze na ligi nowego snooka i tam jest inny system i w sumie przypomnia? mi si? temat który by? ju? cz?sto poruszany - zwi?kszenie ilo?ci frejmów w meczach ligowych na starym snooku. Prowadze lig? w innym pokoju no i troche ju? gram w tego snooka wi?c my?le , ?e mam niez?e rozeznanie w tym temacie. Info - to dobrzy gracze i bdb organizacja - i dlatego w?a?nie gram tu w lidze ju? od sporego czasu. Jedyny w sumie minus który zawsze podaj? w dyskusjach na temat ligi na info to wlasnie ilo?? frejmów w meczach ligowych. To granie do 2win czasem naprawde potrafi wkurzy? i zniech?ci? - i w sumie to nie tylko moja opinia :)

Liga o kase to chybiony pomys? - przyci?ga tylko s?pów na kase a nie prawdziwych graczy lubi?cych t? gr? i czerpi?cych przyjemno?? z ligowej rywalizacji - a o to chyba ka?demu organizuj?cemu rozgrywki ligowe chodzi.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez kb_3riseFast 2008-02-17, 12:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
koczmen
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 22:04    

Zmie?cie stron? g?ówn? bilardy.info.
Jako nowy go?? (4 miesi?ce temu), za nic nie mog?em pokapowa? co gdzie i jak.
?eby sie zapisa? do ligi musia?em straci? kup? czasu i prosic o pomoc organizatorów.
Po zapisaniu, nie mog?em siebie znale?? w LW. Okaza?o sie ?e jestem odrazu w L1.
Na sz??cie mniejszym juz problemem by?o wys?anie pierwszy raz wyników...

Teraz po paru miesi?cach wszystko wydaje sie proste. Sam ostatnio poga?em nowemu i t?umaczy?em jak wysy?a sie wynik, ale nowy go??, potencjalny zawodnik ligi, mo?e si? zniecheci? ju? na wst?pie bo nie bedzie mia? wystarczaj?co cierpliwo?ci by znale?? i przeczyta? wszystkie instrukcje...

To tyle...
 
 
harcowwnik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-25, 21:14    

Kipcior napisał/a:
Czasami zastanawiam si? wr?cz co ja tu robi?, dlaczego po?wi?cam tyle swojego czasu, prywatne pieni??ki, rodzin? itd po to, ?eby jaki? ma?olat potem zbluzga? mnie na stole albo gg. Odpowied? jest prosta, robi? to dla tych którzy potrafi? spe?nia? pewne normy spo?eczne i kulturalne, które od zawsze by?y wa?ne w tym serwisie. Robi? to ?eby nie zawie?? serwisu w którym jestem od pocz?tku i ludzi, którzy mi zaufali i powierzyli tutaj pewn? rol?. Patetycznie???


Oj patetyczne... Dieter zadaje merytoryczne pytanie, a Kipcior uprawia martyrologi? :D, dajcie mu wreszcie jaki? dyplom...

No ale ?eby nie by?o, ze wróci?em tylko dla tej krótkiej osobistej wycieczki, trzy uwagi:

1) kolejna wymiana pomys?ów z cyklu "a mo?e jaka? reklama" niestety ( dla jasno?ci - z ca?ym szacunkiem dla uczestników) mija si? z celem, bo identyczna dyskusja przetoczy?a si? nie raz przez forum i skoro wtedy nic nie drgn??o to i teraz nie drgnie.

2) mo?e zamiast goni? króliczka, warto by si? by?o zastanowi? nad zmian? profilu serwisu. odpu?ci? ligi jako sens bytu i pozostawi? je jako jeden ze sposobów sp?dzania czasu w serwisie. pój?? w stron? profilu "spo?eczno?ciowego" - po?o?y? nacisk na pozyskiwanie i zatrzymywanie (!!!) ludzi, którym odpowiada klimat, którzy maj? wspólne zainteresowania itepe itede

3) a je?li w takim kierunku posz?y by sprawy to i powolna ale chyba nieuchronna agonia GD, nie b?dzie oznacza? agonii serwisu, bo w bilki mo?na na necie gra? nie tylko tam, a w ko?cu wa?niejsze od tego , gdzie si? gra, jest to z kim si? gra.

Weso?ego "po ?wi?tach" mordy Wy moje :):):)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group